MČR 2013 Tábor
atletika

Ve dnech 15. a 16. června 2013 se na stadionu Míru v Táboře konalo 44. Mistrovství České republiky v atletice. K vidění byla spousta skvělých výkonů.

Co to je MČR a jak se na něj dostat?

Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice jednotlivců je nejvyšší domácí atletickou soutěží, která se pořádá každý rok dvakrát, jednou v létě a jednou v zimě. Na mistrovství se dostanou pouze atleti, kteří se umístí na předních místech aktuálních atletických tabulek.

Sportovní disciplíny, ve kterých se soutěžilo

  • běh na 100 m
  • běh na 200 m
  • běh na 400 m
  • běh na 800 m
  • běh na 1500 m
  • běh na 5000 metrů
  • běh na 110 metrů překážek
  • běh na 400 metrů překážek
  • běh na 3000 metrů překážek
  • štafeta 4 x 100 m
  • štafeta 4 x 400 m
  • skok do výšky
  • skok o tyči
  • skok daleký
  • trojskok
  • vrh koulí
  • hod diskem
  • hod kladivem
  • hod oštěpem

Výsledky - muži

Disciplína1. místo2. místo3. místo
100 mZdeněk Stromšík10.32Pavel Maslák10.36Marek Bakalár10.44
200 mPavel Maslák20.67Lukáš Šťastný20.99Jan Jirka21.26
400 mJan Tesař46.77Petr Lichý47.09Jan Kubista47.13
800 mTomáš Vystrk1:53.17Jan Pokorný1:53.21Jakub Ševčík1:53.36
1500 mMilan Kocourek3:55.07Petr Vitner3:55.45Ondřej Klesnil3:56.51
5000 mLukáš Kourek14:42.64Tomáš Jaša14:56.03David Kučera15:08.00
110 m př.Martin Mazáč13.48Petr Peňáz13.77Jan Carda14.22
400 m př.Václav Barák49.95Michal Brož50.76Daniel Musil51.97
3000 m př.Lukáš Olejníček8:59.13Josef Havlíček9:05.74Martin Edlman9:08.77
4 x 100 mSpartak Praha 4 - Jan Feher, Rostislav Šulc, Vojtěch Šulc, Ondřej Benda40.94ASK Slavia Praha - Tomáš Kavka, Michal Tlustý, Miloslav Petrák, Jan Jirka41.84TEPO Kladno - Jan Jánský, Lukáš Posekaný, Petr Frolík, Jiří Feigel43.16
4 x 400 mASK Slavia Praha - Tomáš Krupka, Martin Čapek, Daniel Musil, Václav Barák3:12.89Dukla Praha - Matěj Blahůt, Matěj Pavlíček, Michal Brož, Miroslav Burian3:15.83Nové Město na Moravě - Tomáš Nejedlý, Jiří Šacl, Matěj Trávníček, Petr Vitner3:35.73
Skok do výškyJaroslav Bába2,26 mPetr Pícha2,12 mMartin Heindl2,12 m
Skok o tyčiJan Kudlička5,76 mMichal Balner5,65 mLukáš Bechyně5,00 m
Skok dalekýJiří Sýkora7,64 mŠtěpán Wagner7,52 mMilan Pírek7,47 m
TrojskokMartin Vachata15,44 mMichal Čada15,23 mJiří Vondráček15,04 m
Vrh koulíLadislav Prášil16,65 mAntonín Žalský19,76 mTomáš Staněk19,39 m
Hod diskemTomáš Voňavka60,38 mMarek Bárta59,01 mIgor Gondor57,80 m
Hod kladivemLukáš Melich78,04 mMichal Fiala67,52 mMiroslav Pavlíček65,50 m
Hod oštěpemPetr Frydrych75,46 mJan Kubeš72,37 mJakub Vadlejch70,50 m

Výsledky - ženy

Disciplína 1. místo 2. místo 3. místo
100 mKateřina Čechová11.37Barbora Procházková11.57Petra Urbánková11.71
200 mDenisa Rosolová23.25Kateřina Čechová23.40Zuzana Hejnová23.65
400 mJitka Bartoničková52.87Lenka Masná53.42Jana Slaninová54.52
800 mEliška Kutrová2:11.14Olga Půčková2:11.54Martina Brejchová2:14.57
1500 mLucie Sekanová4:18.96Diana Mezuliáníková4:19.79Eva Krchová4:21.44
5000 mKristiina Mäki16:42.00Květoslav Pecková16:51.18Monika Preibischová17:19.93
100 m př.Lucie Škrobáková12.79Jana Sotáková13.49Kateřina Cachová13.77
400 m př.Kateřina Hálová58.69Karolina Hlavatá59.73Kamila Němcová59.97
3000 m př.Michaela Drábková11:00.97Ivana Sekyrová11:15.54Barbora Jíšová11:20.65
4 x 100 mUSK Praha - Iveta Mazáčová, Barbora Procházková, Martina Schmidová, Monika Táborská44.77AK Olymp Brno - Pavla Hřivnová, Jana Sotáková, Martina Černochová, Markéta Mrňová45.88USK Praha B - Klára Seidlová, Pavlína Humpolíková, Alena Galertová, Aneta Komrsková46.74
4 x 400 mUSK Praha - Denisa Rosolová, Dana Šatrová, Karolina Hlavatá, Martina Schmidová3:44.49AK Olymp Brno - Kamila Němcová, Eliška Kutrová, Olga Půčková, Sylva Škabrahová3:52.74ASK Slavia Praha -Kateřina Kodrová, Kateřina Turková, Kateřina Ulrichová, Anna Hrudková3:55.11
Skok do výškyRomana Dubnova1,86 mMagdalena Nová1,86 mOldřiška Marešová1,80 m
Skok o tyčiJiřina Svobodová4,35 mRomana Maláčová4,30 mAneta Morysková3,95 m
Skok dalekýJana Korešová6,65 mKateřina Líbalová6,25 mMartina Šestáková6,10 m
TrojskokLucie Májková13,23 mMartina Šestáková13,14 mKlára Michalská12,94 m
Vrh koulíJana Kárníková16,65 mKristýna Kroužková14,63 mRomana Grómanová13,83 m
Hod diskemJitka Kubelová57,54 mVěra Cechlová56,60 mEliška Staňková55,80 m
Hod kladivemTereza Králová67,15 mKristýna Kroužková62,84 mRomana Grómanová58,04 m
Hod oštěpemPetra Andrejsková53,28 mIrena Šedivá52,16 mNikola Ogrodníková51,83 m

Sport dětí během závodů

I malí sportovci si přišli na své, kdy si během doprovodného programu vyzkoušeli běh, hod, skok a velké množství dalších sportovních aktivit. Nadšení dětí bylo obrovské a věřím, že alespoň některé si najde cestu do sportovní přípravky nebo třeba na dětský tábor.

Atletika v Táboře

Atletický oddíl Tábor byl založen v roce 1904 a za více než 70 let existence si může připsat více než 81 mistrovských titulů, 153 medailí z mistrovství republiky a 48 reprezentantů.